Kobieca dolegliwość – zgaga, niestrawność i wzdęcia

Rate this post

Tak to już bywa, że kobiety skarżą się na swoje dolegliwości, mężczyźni na swoje. Summa summarum wychodzi, że wszyscy jesteśmy obłożnie chorzy i jedyne co nam może pomóc to przykucie się do łóżka i spokojne czekanie na najgorsze. Oczywiście w praktyce nie jest tak źle jak przypuszczamy, choć rzeczywiście zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą mówić o typowych dla swojej płci dolegliwościach, które niekoniecznie muszą sprawiać, że będą czuli się świetnie we własnym ciele. Teraz przyjrzymy się z bliska tym wszystkim typowym kobiecym przypadłościom, które spędzają sen z powiek i na które nawet najbardziej restrykcyjne diety potrafią niewiele poradzić:

  • Zgaga – to bardzo często objaw po jedzeniu. Trudno jest przewidzieć kiedy zaatakuje a kiedy nie. Można jednak z czasem nauczyć się tego, jakie potrawy ją wywołują, a jakie nie.
  • Niestrawność – podobnie jak zgaga. Oczywiście najgorsze przy niestrawności są ciężkie, pełne tłuszczu posiłki. Jeśli postawimy na nieco lżejsze, pełniejsze warzyw i owoców gotowanych na parze, problem powinien zniknąć lub stać się mniej uciążliwy.

    Wzdęcia – to niestety efekt nie tyle co przejedzenia czy też jedzenia niewłaściwych produktów, co tego, że organizm kobiety produkuje kobiece hormony. To estrogen odpowiedzialny jest zawzięcia u kobiet. Niestety trudno jest to leczyć, można działać co najwyżej doraźnie stosując tabletki które rozbijają pęcherzyki powietrza nagromadzone w przewodzie pokarmowym.

  • Gazy – to niestety efekt wzdęć. Jeśli wyeliminujemy wzdęcia, gazy także przestaną być kłopotem. Pastylki dostępne w aptekach, na bazie ziół, takie które wspomogą wątrobę to naprawdę dobre rozwiązania, które przyczyni się do lepszego samopoczucia.
  • Zakrzepica – to już bardzo poważna dolegliwość, która związana jest bezpośrednio z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Jest to choroba śmiertelna, kiedy jest nieleczona, w każdej chwili zakrzep w żyłach może spowodować zator i śmierć na miejscu, której powodem będzie niedotlenienie mózgu. Niestety mimo tak poważnych następstw przyjmowania antykoncepcji hormonalnej, wciąż wiele kobiet nie potrafi z niej zrezygnować.
  • Migreny – to także częściej kobieca aniżeli męska przypadłość. To panie mają migreny, ponieważ są delikatniejsze. A tak naprawdę migreny bardzo często są następstwem burzy hormonów, które są nieodzownym towarzyszem każdej pani, przynajmniej tej w wieku rozrodczym i menopauzy.

Jak widać, panie narażone są na szereg dolegliwości, o których panowie bardzo często nie mają bladego pojęcia. Panie powinny więc w tym czasie o siebie zadbać – udać się do lekarza na konsultację a panowie powinni zrozumieć, że pani nie zawsze może mieć ochotę na towarzyszenie im w każdej sytuacji dla nich ważne. Powinni także zrozumieć, że kobiety potrzebują mieć czas wyłącznie dla siebie – aby nabrać sił. Panowie, wręcz powinni namawiać kobiety do wizyt u lekarza i do regularnego badania się, co nie każda kobieta akceptuje i chce robić. A należy pamiętać, że zdrowie mamy tylko jedno, szkoda więc marnować go na chorowanie.