Medycyna estetyczna

Rate this post

W dzisiejszych czasach każdy człowiek marzy o tym by przez całe życie wyglądać świetnie i zjawiskowo. Jednak nie jest to niestety takie proste. Lata lecą nieubłaganie i niestety nikt z nas nie staje się młodszy. Jednakże dzisiejszy świat wyszedł naprzeciw człowiekowi i w takich kwestiach. Obecnie ogromna ilość nie tylko kobiet (chociaż powierzchownie wydaje się iż tylko one korzystają z tego typu zabiegów), ale i reprezentantów płci męskiej bardzo chętnie decyduje się na wizytę u lekarza zajmującego medycyną estetyczną. Istnieje ogromna liczba zabiegów, którym można się poddać w takim specjalistycznym gabinecie pod okiem bardzo dobrych w swojej dziedzinie fachowców. Jednakże taki sposób walki nie tylko z wiekiem ale i wieloma mankamentami sylwetki czy twarzy niesie ze sobą spore koszty. Nowoczesne zabiegi, podczas których wykonywania używa się niesamowicie zaawansowanych technologicznie urządzeń są bardzo kosztowne i nie stać na nie przeciętnego Kowalskiego czy Nowaka, który żyje i utrzymuje rodzinę za średnią krajową. Jednak ogromnej ilości osób cena w ogóle nie zraża. Są oni zdecydowani by przeciwdziałać nieubłagalnemu upływowi czasu i pieniądze po prostu nie grają dla nich roli.

Do grona jednych z najbardziej popularnych zabiegów, na które decydują się osoby, by walczyć ze swoim zegarem biologicznym, upływem czasu i prawami fizycznymi są wstrzykiwanie sobie botoksu, zwanego także potocznie „pogromcą zmarszczek”, gdyż wypełnia on skórę i sprawia, że oznaki dojrzałego wieku stają się dużo mniej widoczne. Jednak działa on tylko na zmarszczki mimiczne i z biegiem czasu wnika w skórę w wyniku czego zabieg trzeba dość często, a przede wszystkim regularnie powtarzać. Pomimo iż takie zabiegi są nie tylko dość drogie, ale i bolesne, z roku na rok pozyskują coraz to szersze grono fanów i fanek, którzy pragną odwrócić prawa fizyki i zatrzymać biologiczny zegar, by pomimo liczb w peselu, wciąż zachwycać nieskazitelnym wyglądem. Niestety jest tutaj również druga strona medalu. Od wstrzykiwania botoksu można się nietrudno uzależnić i w wyniku tego doprowadzić się do okropnego stanu. Już teraz znane są przypadki osób, które pomimo uwag lekarzy decydowały się na wstrzykiwanie zbyt dużej ilości kwasu w dane miejsce, przez co zamiast uatrakcyjniać swój wygląd, zaczęły wyglądać potwornie. Botoks ma ogromną moc i jeżeli już zdecydujemy się na jego użycie, trzeba się umieć pod tym względem kontrolować. Bardzo niekorzystne jest także, gdy zaczynają po tą substancję sięgać osoby w bardzo młodym wieku, które nie mają jeszcze problemów ze zmarszczkami i oznakami starości, a chcą one jedynie mieć większe i bardziej kuszące usta czy mocniej naciągniętą skórę. Takie działania mogą przynieść w późniejszych latach życia efekt odwrotny od zamierzonego. Nie warto jest się zbytnio spieszyć. Lepiej cieszyć się młodością. Nikt z nas nie jest przecież idealny.

Jednak w gabinetach medycyny estetycznej możemy nie tylko poddawać się zabiegom takim jak botoks, lecz także bardziej inwazyjnym, takim jak operacje. Od kilkunastu już lat ogromna liczba kobiet decyduje się na zabieg powiększania biustu. Modny jest on nie tylko wśród grona tych przedstawicielek płci żeńskiej ,którym natura nie dała obfitych kobiecych kształtów, lecz także tym, które zostały dość hojnie przez nią obdarzone, jednak ich marzeniem jest osiągnięcie rozmiaru zbliżonego do Pameli Anderson. Tutaj również niezwykle ważny jest umiar, gdyż monstrualne piesi u bardzo szczupłej kobiety, będą wyglądały po prostu komicznie i groteskowo, a nie ładnie i pociągająco.

Medycyna estetyczna daje oczywiście możliwość poprawienia tego, w naszej urodzie przeszkadza nam najbardziej, odbiega od normy lub po prostu wygląda nieestetycznie i sprawia, że posiadamy kompleksy. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów inwazyjnych w obrębie twarzy jest operacyjna korekta nosa. Niewiele jest osób na świecie, które mogą się pochwalić naturalnym małym, zgrabnym i pasującym do twarzy noskiem. Ogromna ilość ludzi boryka się z za dużym, za długim lub skrzywionym nosem. A przecież zajmuje on centralne miejsce na naszej twarzy, która jest przecież naszą wizytówką. Nieco rzadziej, pacjenci chirurgów plastycznych decydują się na korektę uszu, choć i takie zabiegi są bardzo często spotykane. Zdecydowana większość osób, która się poddała takim korektom jest zadowolona z ostatecznych efektów, choć rekonwalescencja wcale nie jest taka krótka, a opuchlizna może utrzymywać się kilka miesięcy. Warto jednak poczekać nieco dłużej na wymarzony efekt, by cieszyć się dalszym życiem już bez uciążliwego kompleksu.