Osoby cierpiące na pogorszenie samopoczucia lub zanikającą energię życiową powinny o siebie zadbać. Tylko jak sobie pomóc? Wystarczy wspomóc swój organizm stosując żeń-szeń. Jest to niepozorna roślina, o korzeniu przypominającym trochę człowieka. Kiedyś trudno dostępny oraz bardzo drogi, dziś jest dostępny w każdej aptece.
Jak może pomóc żeń–szeń?
Jest rośliną o działaniu adaptogennym, czyli pozwalającą człowiekowi dostosowywać się do zmiennych warunków oraz adaptację w nowym środowisku. Żeń -szeń jest również afrodyzjakiem, z uwagi na poprawę aktywności seksualnej wskutek wytwarzania tlenku azotu w naczyniach, które rozszerza.
Kiedy stosować żeń–szeń?
Żeń – szeń najlepiej stosować codziennie przy śniadaniu. Nie poleca się, za to stosować preparatów wieczorami, ponieważ może prowadzić to do bezsenności z uwagi na substancje pobudzające. Stosowanie korzenia żeń – szenia zaleca się osobom uprawiającym sporty z uwagi na silne działanie wzmacniające. Jest to jeden ze środków, którego stosowanie na zawodach nie jest uznawane jako doping. W okresie zmiennej aury pogodowej również jego zastosowanie pomoże przetrwać ataki wielu wirusów i bakterii. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie żeń – szenia przez cały rok z zachowaniem okresów buforowych pomoże nam trwale zwiększyć wydolność organizmu. Stosowanie przez trzy miesiące preparatów żeń – szeniowych znacząco wpłynie na poprawę funkcjonowania naszego organizmu. Najlepszym rozwiązaniem, więc będzie zaopatrzenie się w preparat w dużych opakowaniach zbiorczych, co obniży znacząco koszty naszej kuracji.
Jakie są przeciwwskazania w stosowaniu środków z żeń – szenia?
Żeń – szeń wpływa dobroczynnie na organizm zwiększając jego siłę, ale jego stosowanie ma też wiele przeciwwskazań. Stosując wiele leków nie powinniśmy go stosować. Przy chorobach cukrzycy żeń – szeń może powodować obniżanie poziomu glukozy we krwi, a co za tym idzie wzmagać działanie leków przeciwcukrzycowych. Może również niwelować działanie przyjmowanych przez chorego leków przeciw ciśnieniowych oraz leków przeciwzakrzepowych mogących doprowadzić do krwawień. Może również niekorzystnie wpływać na chorych na depresję oraz Parkinsona, dlatego jego stosowanie powinno być uwarunkowane decyzja lekarza. W stosowaniu żeń – szenia nie należy przesadzać z dawkowaniem, ponieważ długotrwałe przyjmowanie preparatu może spowodować u nas oprócz bezsenności wzrost ciśnienia krwi, wysypkę skórną, nerwowość oraz ranne biegunki.