Jedzenie a nasze samopoczucie

Rate this post

Wiem, pizza jest tak pyszna, prawda? A prawda jest taka, że jeśli czasem zjesz dobre rzeczy, trochę fast foodów – to ie jest to tak straszne dla Twojego zdrowia Ale niestety dzisiaj większość z nas nie dostarcza sobie wystarczającej ilości składników odżywczych i witamin – a musimy to robić za pośrednictwem naszej diety, wtedy nasze ciała będą funkcjonować prawidłowo a nasz nastrój również będzie dobry.

Każda komórka nerwowa jest chroniony przez element, który nazywa się „osłonka mielinowa”. Ta powłoka składa się przede wszystkim z witaminy B, która znajduje się w wielu warzywach, roślinach strączkowych, a także w produktach białkowych pochodzenia zwierzęcego.

Gdy osłonka mielinowa nie otrzymuje wystarczającej ilości wita,iny B zaczyna się rozpadać – a komórki nerwowe są wtedy podatne na różnego rodzaju uszkodzenia. Jeśli nie jesz wystarczająco dużo zdrowych rzeczy, organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości minerałów i witamin, których potrzebuje, aby rzeczywiście utrzymać ciało funkcjonujące prawo, wszystko zaczyna dogorywać. Na przykład, gdy ktoś je mało witaminy B, fizycznie zaczyna czuć się bardziej pobudzony, może odczuwać depresję i zmęczenie. Chociaż konsekwencją jest psychiczna i emocjonalna niemoc – to znaczy, że zaczynasz odczuwać depresję, jesteś spały i nie możesz się uwolnić od niepokoju – przyczyna tkwi w rzeczywistości we wszystkim, co fizyczne: nie masz witaminy B! Więc jeśli chcesz polepszyć swój nastrój, spójrz na swoje jedzenie – tam może być rozwiązanie.