Co nieco na temat trądziku

Rate this post

Dla niektórych osób trądzik jest to po prostu straszne wspomnienie z młodzieńczych lat, ale dla niektórych jest nadal problemem w życiu dorosłym. Chociaż kwestia zanieczyszczeń, pogody i niezdrowej diety może być odpowiedzialna za występowanie nieprzyjemnych wyprysków, które pojawiają się na skórze tuż przed wielkim wydarzeniem, to może też być wiele innych czynników odpowiedzialnych za te pryszcze. Oto kilka zaskakujących przyczyny trądziku, o jakich prawdopodobnie nie wiedziałeś.

Twoje gadżety i akcesoria – Twój ukochany telefon komórkowy, słuchawki i okulary mają w sobie wiele bakterii, brudu i oleju, a gdy zbliżasz je twarzy, mogą powodować trądzik – działania, które są spowodowane w wyniku tarcia,sprawiają że skóra nie może odpowiednio oddychać. Aby temu zapobiec, należy upewnić się, że regularnie się czyści wszystkie akcesoria i gadżety – w sposób odkażający by unikać korzystania z nich przez dłuższy czas.

W dążeniu do stylizacji włosów do perfekcji, można również przyczynić się do wyprysków. Wiele produktów do układania włosów zawiera składniki, takie jak ropa naftowa czy laurylosiarczan sodu, które mogą powodować trądzik wokół linii włosów, a nawet twarzy. Aby tego uniknąć, tak dalece jak to możliwe, staraj się używać produktów fryzjerskich zrobionych na bazie wody. Oczywiście nie zapomnij też o umyciu twarzy i rąk po użyciu dowolnego produktu do włosów.

Twoja ulubiona poduszka może być również złoczyńcą dla skóry. Zmiana poszewki co najmniej raz w tygodniu jest wielce zalecane i nigdy nie idź do łóżka bez usuwania makijażu.

Twoje Leki – Często Twój stan zdrowia może wymagać tego, aby brać leki, które mogą spowodować pryszcze. Niektóre z tych leków obejmują substancje, takie jak androgeny, kortykosteroidy, bromki i jodki litu, z których wszystkie są połączone z występowaniem wyprysków. Trzeba skonsultować się z lekarzem w razie wystąpienia wyprysków po przyjmowaniu jakichkolwiek leków.

Pasta do zębów jest uważane za szybką pomoc na trądzik, ale nie wiesz, że jest również uważana za przyczynę trądziku? Składniki, takie jak nadtlenek wodoru, soda, laurylosiarczan sodu, olejki eteryczne, alkohol, fluor i mentol obecne w paście do zębów też przyczyniają się do powstawania trądziku. Najlepszym sposobem, aby zminimalizować ich wpływ na skórę jest szczotkować zęby, a następnie wykonać oczyszczenie twarzy.

Istnieje wiele innych czynników, takich jak zaburzenia równowagi hormonalnej, stres, rodzaj skóry i zła pielęgnacji skóry, które mogą powodować trądzik. Przede wszystkim należy pamiętać, że to, co jesz odzwierciedla to jak wyglądasz. Jeśli masz kłopoty z ciężkim przypadku trądziku, mimo wypróbowaniu wszystkich możliwych środków zaradczych – dermatolog może pomóc Ci znaleźć najlepsze działania w celu wyleczenia tej choroby.

Większość kobiet wydaje setki złotych na drogie maści i zabiegi kosmetyczne w salonie i nadal jest niezadowalana z ich wyników, a istnieją proste procedury jakie można zrobić w zaciszu własnego domu, aby upewnić się by skóra była zdrowa i wolna od skazy. Zapoznaj się z zaleceniami dotyczącymi utrzymania zdrowej skóry.

Nadmiar oleju zatyka pory skóry i tworzy pryszcze – martwe komórki skóry gromadzą się i muszą być regularnie usuwane, aby ustąpić miejsca nowej, zdrowszej warstwie skóry. Upewnij się, że delikatnie złuszczasz twarz raz lub dwa razy w tygodniu – będzie to znacznie zmniejszać ilość czarnych plam i skaz.

Unikaj dotykania twarzy. W ciągu dnia należy unikać dotykania rękami twarzy, większość ludzi woli wycisnąć pryszcz – ale to może faktycznie pogorszyć trądzik, ponieważ rozprzestrzeniają się bakterie. Zastosuj okład z lodu i miód. Lód pomaga jeśli chodzi o kwestię porów. Stosowanie lodu pomaga usunąć oleje i brud i zmniejsza zaczerwienienie i obrzęk. Gdy trądzik dostaje stan zapalny – pojedyncze kostki lodu mogą uczynić cuda. Miód działa jako naturalny środek antyseptyczny, który łagodzi i leczy skórę. Stosowanie maski z miodu działa przeciwko problemom z trądzikiem i jest to dobrym środkiem zapobiegawczym.